INFORMACE O SKALADII

Zde najdete podrobné informace o Skaladii


Státní symboly

Vlajka
Vlajka
Státní znak
Státní znak

Mapa a významná města

Toto je mapa Skaladie se všemi městy, řekami, horami a nejvyšší horou Jalapandou 
(5 952 m. n . m.).

Hlavní město Skaladie je Taschk.
Skaladie má rozlohu 84 495 km² a žije tam 11.5 milionů obyvatel. Z toho Taschk má 1.8 milionů obyvatel.

Město Taschk bylo založeno mezi léty 990 - 1000, jedná se tedy o nejstarší město na tomto Ostrově. Nachází se zde 3 mezinárodní letiště a největší přístav ve Skaladii. Historické centrum již téměř neexistuje a bylo nahrazeno moderními mrakodrapy. Město je tatkéž známe pro jeho chudinské čtvrti, ve kterých dnes žije více jak 30% obyvatelstva města. Zde můžete vidět obrázky.

Další významná města: 

  • New Birmingham - založeno Brity - 1639 - 1 milionů Obyvatel
  • Skaladiapolis - založeno 1841 - 920 tisíc Obyvatel
  • High-Rise City - založeno 1971 - 500 tisíc obyvatel
  • New Leeds - založeno Brity - 1701 - 480 tisíc obyvatel
  • Sandy Shores - založeno 1850 - 350 tisíc obyvatel


Fauna a flora 

Ostrov se nachází v mírném podnebném pásu, proto se zde střídají čtyři roční období. Ostrov je v nížinách pokryt poli a hospodářskou půdou, přesto je ze 40% zalesněný. Velká část lesů se nachází v pohoří Uokod, kde se velká část obyvatelstva živý právě lesnictvím. Na severu Skaladie se ale taky nachází menší Jungle. Tato Jungle je chráněnou oblastí a táhne se podél severního pobřeží od města North Town až skoro ke městu Taschk. Ostrov má velmi rozsáhlou říční síť a dvě jezera - Imira a Kulapar.


Náboženství

Na ostrově je nejrozšířenější právě původní skaldadské náboženství, které vychází z vikingské mytologie. Na mapě můžete vidět, že je toto náboženství nejvíce vyznáváno obyvatelstvem v pohoří Uokod a to právě z historických důvodů. Uokod byl vždy od zbytku ostrova velmi izolován, protože je velmi těžké se tam dostat. Proto se tam nikdy nemohlo rozšířit křesťanství.
Právě křesťanství je druhým nejrozšířenějším náboženstvím na ostrově. Křesťanství sem bylo zavlečeno Brity, proto nejvíce se nejvíce lidí hlásí právě k anglikánské církvi.
Dalším už ne natolik významným náboženstvím na ostrově je islám. Ten je vyznáván především početnou arabskou skupinou žijící ve městě North Town.

Místní náboženství - 49 %

Křesťanství - 48 %

Islám - 2 %

Ostatní - 1 %

Místní náboženství je polyteistické náboženství vycházející z původní vikingské mytologie. Hlavním motivem je boj dobra proti zlu. Dobrý bůh Akarnák vede dobré lidi a pomáhá jim na cestě životem. Zlý bůh Baramak si však vše hrabe pro sebe. Po smrti se člověk dostane buď k hodnému bohu, nebo zlému bohu. Záleží na tom, jak byl za svůj život dobrý nebo zlý. Pokud se dostanete k hodnému bohu Akarnákovi, dostanete výběr - přidat se k boji proti zlu nebo věčný odpočinek. Pokud se dostanete ke zlému bohu Baramakovi, stanete se jeho otroky a ztratíte všechnu vůli svého vlastního rozhodnutí. Budete buď pracovat v jeho dolech na zlo, a nebo budete nuceni bojovat proti dobru. V obou případech budete trpět.

Jednou týdně vyznavači tohoto náboženství musí projít obřadem zvaném Maes, při kterém se mají očistit od svých hříchů. Tento obřad se odehrává v chrámě zvaném teppa.
Maes je celodenní obřad. Ihned po probuzení se musí člověk sejít s celou svojí rodinou, pomodlit se za lepší život a poté se začít připravovat na oběd. Na obědě by se měla sejít celá rodina - všechny známá kolena (tety, strejdové, babičky, dědečkové, pratety, atd...). Po obědě by měla rodina trávit čas spolu a povídat si o svých problémech či úspěších. V sedm hodin večer začíná v teppě obřad. Při obřadu se všichni pomodlí a poté zpívají písně bohu dobra. Při celém obřadu by mělo být připraveno občerstvení.
Po obřadu by měl člověk zůstat, obejít a vyslechnout všechny své přátele. Při této příležitosti jim třeba i pomoct. Může se jít taky vyzpovídat se svými problémy s mnichem, který celý obřad vede. Ten by mu měl nabídnout pomoc a mentální očistec.

Maes byl vždy plánován v pondělí, vláda ho ale v roce 1951 přesunula na neděli, aby nemusela měnit víkend.

Největším svátkem tohoto náboženství je svátek zrození dobra. Podle této mytologie totiž zprvu existovalo pouze zlo. Tento svátek připadá na 1. červen. V tento den je ve Skaladii státní svátek. Při tomto svátku se na večeři setká celá rodina a poté jde na půlnoční Maes, při kterém oslavuje narození dobrého boha Akarnáka.


Rasové složení

Na obrázku můžete vidět rasové složení Skaladie. 

  • 76 % bílá rasa
  • 15 % černá rasa
  • 9 % žlutá rasa

Na mapě je zobrazeno, kde žije nejvíce lidí dané rasy.


Jazyky

Skaladie má dva úřední jazyky - angličtinu a skaladštinu.

Do roku 1950 byla však úředním jazykem pouze angličtina.
Angličtina se dostala na ostrov s příchodem Britů. První skaladský král Merk Huhpier totiž za jeho vlády zavedl tzv. Církevní reformu. Ta dovolovala Anglikánské církvi výstavbu škol. Každý kdo se zde chtěl učit ale musel přijmout křesťanskou víru a mohl se učit pouze v angličtině. Proto anglicky mluví většina lidí žijících ve Skaladii. Byl to i důvod, proč je dnes na ostrově tolik rozšířené křesťanství.
Angličtina se ale nedostala do pohoří Uokod. Církev tam nechtěla stavět školy kvůli velmi náročnému terénu. První škola co byla v Uokodu postavena byla škola  Základní škola v Rock Valley, která byla postavena v roce 1873. Proto se v pohoří Uokod dodnes hovoří původní skaladštinou. Na školách se dnes vyučují oba jazyky, skaladština je ale nepovinná.

Mapa zobrazuje, v jakých částech země se mluví jakou řečí.


Armáda

Každý muž žijící ve Skaladii má povinnou vojenskou službu dva roky. Při této službě je podroben základnímu výcviku. Pokud podepíše příslušné dokumenty, může být v rámci této služby vyslán na některé bojové akce. V tomto případě se mu dostane rozsáhlejšího výcviku a na konci své služby dostane finanční ohodnocení. 
Každý občan si svou službu můžu prodloužit  o dva roky a to kolikrát chce! Pokud se k tomuto kroku rozhodne, bude muset podepsat papír, že souhlasí i s vojenským nasazením do bojových akcí. Dostane se mu také možnost být povýšen. Při této volbě bude finančně ohodnocen každý měsíc, který stráví na bojové akci/misi. 

Skaládská armáda je čtvrtá největší na světě a to s 1 200 000 muži.
Do armády jsou sunuty velké vládní investice, které jsou z části financované USA. Usa taktéž dodává zbraně a některé další potřebné vybavení pěchotních vojáků.

Skaládská armáda trénuje v Iráku kurdské milice, které bojují proti Islamskému státu. Má také expediční jednotku o síle 500 mužů na Ukrajině. Tato jednotka má za úkol zajišťovat oblasti vybojované Ukrajinskou armádou a pomáhat s jejich obnovou. její priorita tedy není samotný boj, ale pomoc místnímu obyvatelstvu.
Bojuje ale doma a to proti teroristické organizaci Karzabunda, která v roce 2015 rozpoutala 2. občanskou válku.


Ekonomika

Ekonomika Skaladie je z velké části založena na cestovním ruchu. Vládne zde ale také průmysl a obchod. V Taschku sídlí mnoho obchodní korporací jak domácích, tak zahraničních. Okolní města jsou hlavně průmyslová. Na západě země převažuje zemědělství, v Uokodu pak těžba dřeva a zlata.

Cestovní ruch

Velkou výhodou pro turisty je angličtina, kterou se všude na ostrově domluví.
Největším tahounem pro turisty je stará kultura vikingů, která byla na ostrově poměrně zachována. Většina měst je mix vikingské kultury, anglické kultury a moderní doby.
Dalším lákadlem je horská turistika a to převážně v letním období. V Uokodu jsou i speciální horolezecké tratě.
V létě jezdí i někteří turisté za koupáním a na pláže, ale to pouze v letním období, kdy jsou průměrné teploty okolo 27 stupňů Celsia.
Taschk je taky oblíbenou destinací mladých lidí, kteří rádi objevují kluby a bary. 
Nejvíce turistů přijíždí z USA, dále pak z Japonska, Německa, Francie a Velké Británie.

Od roku 2015 ale začal cestovní ruch slábnout kvůli probíhající občanské válce.

Průmysl a obchod

Ve městě Taschk sídlí mnoho obchodních korporací.
V okolních městech zase sídlí spoustu továren, které vyrábí zboží nejrůznějšího druhu. Nejčastěji se jedná o zbrojní, dřevozpracující a těžký průmysl. Nachází se zde ale i některé hi-tech továrny.
V Uokodu se těží zlato a dřevo.

Všechna práva vyhrazena 2017
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky